szocped2005
SZAKDOLGOZAT
 
Segtsg a tantrgyakhoz
 
Knyvtrak
 
Kpek rlunk
 
Naptr
2025. prilis
HKSCPSV
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
<<   >>
 
A szerkesztrl
 
Pontos id
 
Eset
Tartalom
 
Csald- gyermek- s ifjsgi jog I.
Csald- gyermek- s ifjsgi jog I. : 1991. vi LXIV. trvny msodik rsz

1991. vi LXIV. trvny msodik rsz

  2007.08.30. 18:46


31. cikk

1. Az Egyezmnyben rszes llamok elismerik a gyermeknek a pihenshez s a szabadid eltltshez, a kornak megfelel jtkhoz s szrakoztat tevkenysgekhez val jogt, azt, hogy szabadon rszt vehessen a kulturlis s mvszeti letben.

2. Az Egyezmnyben rszes llamok tiszteletben tartjk s elsegtik a gyermek teljes mrtk rszvteli jogt a kulturlis s mvszeti letben, s elmozdtjk, az egyenlsg feltteleinek biztostsa mellett, a gyermek szmra alkalmas szabadid-intzmnyek, szrakoztat, mvszeti s kulturlis tevkenysgek megszervezst.

32. cikk

1. Az Egyezmnyben rszes llamok elismerik a gyermeknek azt a jogt, hogy vdelemben rszesljn a gazdasgi kizskmnyols ellen, s ne legyen knyszerthet semmifle kockzattal jr, iskolztatst veszlyeztet, egszsgre, fizikai, szellemi, lelki, erklcsi vagy trsadalmi fejldsre rtalmas munkra.

2. Az Egyezmnyben rszes llamok trvnyhozsi, kzigazgatsi, szocilis s oktatsgyi intzkedseket tesznek a jelen cikk vgrehajtsnak biztostsra. Ebbl a clbl s figyelembe vve ms, nemzetkzi okmnyok idevg rendelkezseit, a rszes llamok klnsen:

a) meghatrozzk az alkalmaztatshoz szksges legalacsonyabb letkort vagy letkorokat;

b) megfelelen szablyozzk a munkaidt s az alkalmaztatsi feltteleket;

c) megfelel bntetsekkel vagy ms szankcikkal biztostjk a jelen cikk hatkony vgrehajtst.

33. cikk

Az Egyezmnyben rszes llamok megtesznek minden alkalmas intzkedst, idertve a trvnyhozsi, kzigazgatsi, szocilis s nevelsgyi intzkedseket, arra, hogy megvdjk a gyermekeket az erre vonatkoz nemzetkzi egyezmnyekben meghatrozott kbt- s pszichotrop szerek tiltott fogyasztstl, s hogy megakadlyozzk a gyermekeknek e szerek tiltott ellltsban s kereskedelmben val felhasznlst.

34. cikk

Az Egyezmnyben rszes llamok ktelezik magukat arra, hogy megvdik a gyermeket a nemi kizskmnyols s a nemi erszak minden formjtl. Ebbl a clbl az llamok hazai, ktoldal s tbboldal skon klnsen az albbiak megakadlyozsra tesznek intzkedseket:

a) a gyermek sztnzse vagy knyszertse trvnytelen nemi tevkenysgre;

b) a gyermekek kizskmnyolsa prostitci vagy ms trvnytelen nemi tevkenysg cljra;

c) a gyermekek kizskmnyolsa pornogrf jelleg msorok vagy anyagok elksztse cljra.

35. cikk

Az Egyezmnyben rszes llamok hazai, ktoldal s tbboldal skon meghoznak minden alkalmas intzkedst arra, hogy megakadlyozzk a gyermekek brmilyen formban trtn elrablst, eladst vagy a velk val kereskedelmet.

36. cikk

Az Egyezmnyben rszes llamok megvdik a gyermeket a jltre brmilyen szempontbl kros kizskmnyols brmely ms formja ellen is.

37. cikk

Az Egyezmnyben rszes llamok gondoskodnak arrl, hogy

a) gyermeket ne lehessen sem knzsnak, sem kegyetlen, embertelen, megalz bntetsnek vagy bnsmdnak alvetni. Tizennyolc ven aluli szemlyek ltal elkvetett bncselekmnyekrt sem hallbntetst, sem szabadlbra helyezs lehetsgt kizr letfogytiglan tart szabadsgvesztst ne legyen szabad alkalmazni;

b) gyermeket trvnytelenl vagy nknyesen ne fosszanak meg szabadsgtl. A gyermek rizetben tartsa vagy letartztatsa, vagy vele szemben szabadsgveszts-bntets kiszabsa a trvny rtelmben csak vgs eszkzknt legyen alkalmazhat a lehet legrvidebb idtartammal;

c) a szabadsgtl megfosztott gyermekkel embersgesen s az emberi mltsgnak kijr tisztelettel, letkornak megfelel szksgleteinek figyelembevtelvel bnjanak. Klnskppen el kell klnteni a szabadsgtl megfosztott gyermeket a felnttektl, kivve, ha a gyermek mindenek felett ll rdekben ennek ellenkezje tnik ajnlatosabbnak; a gyermeknek, rendkvli krlmnyektl eltekintve, joga van levelezs s ltogatsok tjn kapcsolatban maradni csaldjval;

d) a szabadsgtl megfosztott gyermeknek joga legyen igen rvid id alatt jogsegly vagy brmely ms alkalmas segtsget ignybe venni, valamint joga legyen arra is, hogy szabadsgelvonsnak trvnyessgvel kapcsolatban brsghoz vagy ms illetkes, fggetlen s prtatlan hatsghoz forduljon, s hogy az gyben srgsen dntsenek.

38. cikk

1. Az Egyezmnyben rszes llamok ktelezik magukat, hogy tiszteletben tartjk s tartatjk a nemzetkzi humanitrius jognak fegyveres konfliktus esetn rejuk vonatkoz azokat a szablyait, amelyek ltal nyjtott vdelem a gyermekekre is kiterjed.

2. Az Egyezmnyben rszes llamok minden lehet gyakorlati intzkeds megttelvel gondoskodnak arrl, hogy a tizentdik letvket be nem tlttt szemlyek ne vegyenek rszt kzvetlenl az ellensgeskedsekben.

3. Az Egyezmnyben rszes llamok tartzkodnak attl, hogy tizentdik letvket be nem tlttt szemlyeket besorozzanak fegyveres erikbe. Amennyiben tizentdik letvket betlttt, de tizennyolc ven aluli szemlyeket besoroznak, az Egyezmnyben rszes llamok minden erejkkel azon lesznek, hogy a legidsebbek besorozsnak adjanak elsbbsget.

4. Az Egyezmnyben rszes llamok a fegyveres konfliktus esetn a polgri lakossg vdelmt illeten a nemzetkzi humanitrius jog rtelmben rejuk hrul ktelezettsgknek megfelelen megtesznek minden lehet gyakorlati intzkedst a fegyveres konfliktus ltal rintett gyermekek vdelemben s gondozsban rszestsre.

39. cikk

Az egyezmnyben rszes llamok megtesznek minden alkalmas intzkedst arra, hogy az elhanyagols, a kizskmnyols s a durva bnsmd, a knzs vagy a kegyetlen, embertelen vagy megalz bntetsek vagy bnsmd brmely ms formjnak, illetleg a fegyveres konfliktusnak ldozatv vlt brmely gyermek testi s szellemi rehabilitcijt s a trsadalomba val beilleszkedst megknnytsk. Ennek a rehabilitcinak s a trsadalomba val beilleszkedsnek a gyermek egszsgt, nbecslst s emberi mltsgt fejleszt krlmnyek kztt kell trtnnie.

40. cikk

1. Az Egyezmnyben rszes llamok elismerik a bncselekmny elkvetsvel gyanstott, vdolt vagy abban bnsnek nyilvntott gyermeknek olyan bnsmdhoz val jogt, amely elmozdtja a szemlyisg mltsga s rtke irnti rzknek fejlesztst, ersti a msok emberi jogai s alapvet szabadsgai irnti tisztelett, s amely figyelembe veszi kort, valamint a trsadalomba val beilleszkedse s abban pt jelleg rszvtele elsegtsnek szksgessgt.

2. Ebbl a clbl, valamint figyelemmel a nemzetkzi okmnyok erre vonatkoz rendelkezseire, az Egyezmnyben rszes llamok klnsen gondoskodnak arrl, hogy

a) a gyermeket ne lehessen bncselekmny elkvetsvel gyanstani, vdolni vagy abban bnsnek nyilvntani, olyan cselekmny vagy mulaszts miatt, amely az elkvets idejn sem a hazai, sem a nemzetkzi jog rtelmben nem volt bncselekmny;

b) a bncselekmny elkvetsvel gyanstott gyermeknek legalbb az albbi biztostkokra legyen joga:

(i) mindaddig rtatlannak tekintsk, ameddig bnssgt a trvny szerint be nem bizonytottk;

(ii) a legrvidebb hatridn bell kzvetlenl vagy szlei, illetleg adott esetben trvnyes kpviseli tjn tjkoztassk az ellene emelt vdakrl, s vdelme elksztshez s benyjtshoz jogseglyben vagy brmely ms alkalmas segtsgben rszesljn;

(iii) gyt ksedelem nlkl illetkes, fggetlen s prtatlan hatsg vagy brsg a trvny rtelmben igazsgos eljrs sorn, gyvdjnek vagy egyb tancsadjnak, valamint - hacsak klnsen kornl vagy helyzetnl fogva ez nem mutatkozik ellenttesnek a gyermek mindenek felett ll rdekvel - szleinek vagy trvnyes kpviselinek jelenltben brlja el;

(iv) ne lehessen knyszerteni arra, hogy maga ellen tanskodjk vagy beismerje bnssgt; krdseket intzhessen vagy intztethessen az ellene vall tankhoz, s a mellette vall tank ugyanolyan felttelek mellett jelenhessenek meg s legyenek meghallgathatk, mint az ellene vall tank;

(v) ha bncselekmny elkvetsben bnsnek nyilvntjk, e hatrozat s az ehhez fzd brmely intzkeds ellen a trvnynek megfelelen, jogorvoslattal lhessen illetkes, fggetlen s prtatlan felsbb hatsgoknl vagy brsgnl;

(vi) djmentesen vehessen ignybe tolmcsot, amennyiben nem rt vagy nem beszl a trgyalson hasznlt nyelven;

(vii) magnlett teljes mrtkben tartsk tiszteletben az eljrs minden szakaszban.

3. Az Egyezmnyben rszes llamok minden erejkkel azon lesznek, hogy elmozdtsk klnleges trvnyek s eljrsok elfogadst, hatsgok s intzmnyek ltrehozst a bncselekmny elkvetsvel gyanstott, vdolt vagy abban bnsnek nyilvntott gyermekek szmra s klnsen

a) olyan legalacsonyabb letkort llaptsanak meg, amelyen alul a gyermekkel szemben bncselekmny elkvetsnek vlelme kizrt;

b) minden lehetsges s kvnatos esetben tegyenek intzkedseket e gyermekek gynek bri eljrs mellzsvel val kezelsre, annak fenntartsval, hogy az emberi jogokat s a trvnyes biztostkokat teljes mrtkben be kell tartani.

4. Rendelkezsek egsz sort, gy klnsen a gondozssal, az irnytssal s a felgyelettel, a tancsadssal, a prbra bocstssal, a csaldi elhelyezssel, ltalnos s szakmai oktatsi programokkal s nem intzmnyes megoldsokkal kapcsolatban rendelkezseket kell hozni annak rdekben, hogy a gyermekek szmra jltknek megfelel, valamint helyzetkhz s az elkvetett bncselekmnyhez mrt elbnst lehessen biztostani.

41. cikk

Az Egyezmny egyetlen rendelkezse sem rinti

a) az Egyezmnyben rszes valamely llam hazai jogszablyainak; vagy

b) az ebben az llamban hatlyban lv nemzetkzi jognak a gyermek jogai megvalsulsa szempontjbl kedvezbb rendelkezseit.

II. RSZ

42. cikk

A rszes llamok ktelezik magukat, hogy az Egyezmny elveit s rendelkezseit hatkony s arra alkalmas eszkzkkel a felnttek s a gyermekek szles krben ismertetik.

43. cikk

1. A rszes llamok ltal az Egyezmnyben vllalt ktelezettsgek teljestse terletn elrt elrehalads vizsglatra megalakul a Gyermek Jogainak Bizottsga, amely az albbiakban meghatrozott feladatokat ltja el.

2. A Bizottsg tz olyan magas erklcsisg szakrtbl ll, akik elismerten tjkozottak az Egyezmnyben emltett terleten. A Bizottsg tagjait az Egyezmnyben rszes llamok sajt llampolgraik kzl vlasztjk, s azok szemlyes minsgkben vesznek rszt a Bizottsgban, figyelembe vve a mltnyos fldrajzi eloszts biztostst s a fbb jogrendszereket.

3. A Bizottsg tagjait a rszes llamok ltal jellt szemlyek jegyzke alapjn titkos szavazssal vlasztjk. Minden rszes llam egy jelltet nevezhet meg llampolgrai kzl.

4. Az els vlasztst az Egyezmny hatlybalpst kvet hat hnapon bell tartjk meg. A tovbbi vlasztsokat ktvenknt tartjk meg. A vlaszts idpontja eltt legalbb ngy hnappal az Egyeslt Nemzetek Ftitkra rsban felhvja az Egyezmnyben rszes llamokat, hogy kt hnapon bell kzljk jelltjeik nevt. A Ftitkr ezutn az ily mdon jellt szemlyekrl betrendes nvjegyzket kszt, feltntetve az e szemlyeket jell rszes llamokat, s a nvjegyzket megkldi az Egyezmnyben rszes llamoknak.

5. A vlasztsra az Egyezmnyben rszes llamoknak az Egyeslt Nemzetek Ftitkra ltal az Egyeslt Nemzetek szkhelyre sszehvott rtekezletn kerl sor. Az rtekezleten, amelynek hatrozatkpessghez a rszes llamok ktharmadnak rszvtele szksges, a Bizottsgba bevlasztottnak azokat a jellteket kell tekinteni, akik a legtbb szavazatot, valamint a rszes llamok jelenlev s szavaz kpviseli szavazatainak abszolt tbbsgt elnyertk.

6. A Bizottsg tagjait ngy vre vlasztjk. A tagok jrajells esetn jra vlaszthatk. Az els vlaszts alkalmval megvlasztott tagok kzl tnek a megbzatsa kt v elteltvel megsznik. Ennek az t tagnak a nevt nyomban az els vlaszts utn az rtekezlet elnke sorshzs tjn llaptja meg.

7. A Bizottsg valamely tagjnak elhunyta vagy lemondsa esetn, vagy ha brmely ms okbl valamely tag kijelenti, hogy nem tudja tovbb elltni feladatait a Bizottsgban, az ezt a tagot korbban jell rszes llam sajt llampolgrai kzl jell ki msik szakrtt a megresedett hely betltsre az eredeti megbzats lejrtig, a Bizottsg hozzjrulsval.

8. A Bizottsg megllaptja gyrendi szablyzatt.

9. A Bizottsg tisztsgviselit ktvi idtartamra vlasztja.

10. A Bizottsg lseit ltalban az Egyeslt Nemzetek szkhelyn vagy a Bizottsg ltal meghatrozott brmely ms alkalmas helyen tartja. A Bizottsg ltalban venknt lsezik. Az lsszakok idtartamt szksg esetn a Kzgyls jvhagysval az Egyezmnyben rszes llamok rtekezlete llaptja meg s mdostja.

11. Az Egyeslt Nemzetek Ftitkra a Bizottsg rendelkezsre bocstja azt a szemlyzetet s azokat a berendezseket, amelyek az Egyezmny ltal a Bizottsgra ruhzott feladatok hatkony elltshoz szksgesek.

12. A Bizottsg tagjai az Egyeslt Nemzetek Kzgylsnek jvhagysval az Egyeslt Nemzetek anyagi eszkzeinek terhre, a Kzgyls ltal megllaptott mdozatok s felttelek szerint jrandsgot kapnak.

44. cikk

1. Az Egyezmnyben rszes llamok ktelezik magukat, hogy az Egyeslt Nemzetek Ftitkrnak kzvettsvel az Egyezmnyben elismert jogok rvnyestse rdekben elfogadott intzkedsekrl s e jogok gyakorlsban elrt elrehaladsrl jelentst terjesztenek a Bizottsg el, spedig:

a) az Egyezmnynek az adott llamra vonatkoz hatlybalpstl szmtott kt ven bell;

b) ezt kveten tvenknt.

2. A jelen cikk vgrehajtsa sorn ksztett jelentseknek r kell mutatniuk az Egyezmnyben emltett ktelezettsgek maradktalan teljestst gtl tnyekre s nehzsgekre. A jelentseknek elegend adatot kell tartalmazniuk ahhoz, hogy a Bizottsg pontos kpet alkothasson magnak az Egyezmnynek az adott orszgban val vgrehajtsrl.

3. Az Egyezmnyben rszes azon llamok, amelyeknek els jelentse teljes kr volt, a jelen cikk 1. bekezdsnek b) pontja rtelmben elterjesztend tovbbi jelentseikben nem ktelesek megismtelni a korbban kzlt alapadatokat.

4. A Bizottsg az Egyezmnyben rszes llamoktl kiegszt felvilgostsokat krhet az Egyezmny vgrehajtsval kapcsolatban.

5. A Bizottsg tevkenysgrl a Gazdasgi s Szocilis Tancs tjn ktvenknt jelentst terjeszt a Kzgyls el.

6. Az Egyezmnyben rszes llamok jelentseiket szles krben terjesztik sajt orszgukban.

45. cikk

Az Egyezmny hatkony vgrehajtsnak elmozdtsa s az Egyezmnyben emltett terleten a nemzetkzi egyttmkds elsegtse cljbl:

a) az Egyeslt Nemzetek szakostott intzmnyei, az ENSZ Gyermekalapja s ms szervei jogosultak kpviseltetni magukat az Egyezmny olyan rendelkezseinek vgrehajtsval kapcsolatos vizsglatok sorn, amelyek feladatkrkbe tartoznak. A Bizottsg felhvhatja a szakostott intzmnyeket, az ENSZ Gyermekalapjt, vagy brmely ms, ltala alkalmasnak tartott szervet, hogy szakmai vlemnyt adjanak az Egyezmny vgrehajtsrl a feladatkrkbe tartoz terleteken. Felhvhatja a szakostott intzmnyeket, hogy jelentst terjesszenek el az Egyezmny vgrehajtsrl a tevkenysgi krkbe tartoz terleteken;

b) a Bizottsg amennyiben szksgesnek tartja, megkldheti a szakostott intzmnyeknek az ENSZ Gyermekalapjnak s az egyb illetkes szerveknek az Egyezmnyben rszes llamok brmely olyan jelentst, amelyben azok tancsot vagy technikai segtsget krnek, illetleg jelzik, hogy ilyenre szksgk van; adott esetben mellkelheti az emltett krssel vagy jelzssel kapcsolatos szrevteleit s javaslatait;

c) a Bizottsg ajnlhatja a Kzgylsnek, krje fel a Ftitkrt a Bizottsg szmra a gyermek jogait rint egyes sajtos krdsek tanulmnyozsra;

d) a Bizottsg az Egyezmny 44. s 45. cikknek vgrehajtsa sorn beszerzett adatokon alapul ltalnos jelleg javaslatokat s ajnlsokat is tehet. Ezeket az ltalnos jelleg javaslatokat megkldi minden rdekelt rszes llamnak s felhvja rjuk a Kzgyls figyelmt, adott esetben mellkelve hozzjuk az Egyezmnyben rszes llamok szrevteleit.

III. RSZ

46. cikk

Az Egyezmny minden llam szmra alrsra nyitva ll.

47. cikk

Az Egyezmnyt meg kell ersteni. A megerst okiratokat az Egyeslt Nemzetek Ftitkrnl kell lettbe helyezni.

48. cikk

Az Egyezmnyhez brmely llam csatlakozhat. A csatlakozsi okiratokat az Egyeslt Nemzetek Ftitkrnl kell lettbe helyezni.

49. cikk

1. Az Egyezmny a huszadik megerst vagy csatlakozsi okiratnak az Egyeslt Nemzetek Ftitkrnl val lettbe helyezst kvet harmincadik napon lp hatlyba.

2. Annak az llamnak a tekintetben, amely az Egyezmnyt a huszadik megerst vagy csatlakozsi okirat lettbe helyezse utn ersti meg vagy csatlakozik ahhoz, az Egyezmny a megerst vagy csatlakozsi okirata lettbe helyezstl szmtott harmincadik napon lp hatlyba.

50. cikk

1. Az Egyezmnyben rszes brmely llam mdostst javasolhat s annak szvegt megkldheti az Egyeslt Nemzetek Ftitkrnak. Az Egyeslt Nemzetek Ftitkra ezutn a mdost javaslatot eljuttatja az Egyezmnyben rszes llamokhoz azzal a krssel, hogy kzljk vele, kvnjk-e a rszes llamok rtekezletnek sszehvst a javaslat megtrgyalsa s szavazsra bocstsa cljbl. Amennyiben a Ftitkr e kzlsnek napjtl szmtott ngy hnapon bell a rszes llamok legalbb egyharmada az rtekezlet sszehvsa mellett nyilatkozik, az Egyeslt Nemzetek Ftitkra az Egyeslt Nemzetek gisze alatt sszehvja az rtekezletet. Az rtekezleten jelenlev s szavaz rszes llamok tbbsge ltal elfogadott mdostst jvhagysra az Egyeslt Nemzetek Kzgylse el kell terjeszteni.

2. A jelen cikk 1. bekezdsnek rendelkezsei szerint elfogadott brmely mdosts akkor lp hatlyba, ha azt a Kzgyls jvhagyta, s a rszes llamok ktharmados tbbsge elfogadta.

3. A hatlyba lpett mdosts az azt elfogad rszes llamokat ktelezi, a tbbi rszes llamot tovbbra is az Egyezmny rendelkezsei, valamint az ltaluk korbban elfogadott mdostsok ktelezik.

51. Cikk

1. Az Egyeslt Nemzetek Ftitkra veszi t s kldi meg valamennyi llamnak azoknak a fenntartsoknak a szvegt, amelyekkel valamely llam a megerstskor vagy csatlakozskor l.

2. Az Egyezmny trgyval s cljval sszeegyeztethetetlen fenntarts nem fogadhat el.

3. A fenntarts brmikor visszavonhat az Egyeslt Nemzetek Ftitkrhoz intzett kzlssel; a Ftitkr ezt az Egyezmnyben rszes valamennyi llam tudomsra hozza. A kzls a Ftitkr ltal val tvtelnek napjn vlik hatlyoss.

52. Cikk

Az Egyezmnyt brmely rszes llam felmondhatja az Egyeslt Nemzetek Ftitkrhoz intzett rsbeli kzlssel. A felmonds a rla szl kzlsnek a Ftitkr ltal val tvtelt kvet egy v elteltvel lp hatlyba.

53. Cikk

Az Egyezmny lettemnyese az Egyeslt Nemzetek Ftitkra.

54. Cikk

Az Egyezmny eredeti pldnyt, amelynek arab, knai, angol, francia, orosz s spanyol szvege egyarnt hiteles, az Egyeslt Nemzetek Ftitkrnl helyezik lettbe.

Ennek hitell a kormnyaik ltal kell felhatalmazssal elltott alulrott meghatalmazottak az Egyezmnyt alrtk.

3. Ez a trvny kihirdetse napjn lp hatlyba, rendelkezseit azonban 1991. november 6-tl kell alkalmazni.

Vgrehajtsrl a Kormny gondoskodik.

 
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Sopronrl
 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!